XXV Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, 18-20.05.2018 – Nowa Ruda.

W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników wyłonionych w eliminacjach w 6 regionach Polski. Z naszego klubu kwalifikacje wywalczyło czworo zawodników, ale z różnych przyczyn, tylko Michał Kłysz i Damian Duda reprezentowali Centrum Taekwon-do ITF na MP-był to dla obu debiut w imprezie takiej rangi.
Niestety, mimo niezłego startu tym razem bez medali, z punktami systemu współzawodnictwa sportowego Ministerstwa Sportu. Mam nadzieję , że zdobyty bagaż doświadczenia pomoże w dalszej pracy w kolejnym sezonie. Dziękuje za godne reprezentowanie klubu !

XXVII Mistrzostwach Polski Juniorów Taekwon-do – Kłobuck 2018.

W dniach 11-12.05.2018 odbyły się w Kłobucku  Mistrzostwach Polski Juniorów. Wystartowała czwórka naszych zawodników: Igor Fronckiewicz, Laura Obiedzińska, Bartek Dąbkowski,  Nika Oliwa . Tym razem bez medali, ale za to z punktami systemu współzawodnictwa sportowego Ministerstwa Sportu. Dziękuje za godne reprezentowanie klubu!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików , Juniorów Młodszych i Juniorów – Bystrzyca Kłodzka 2018.

W dniu 21.04.18 w Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików , Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Nasz klub reprezentowało 17 zawodników, w tym aż 7 debiutantów. W generalnej klasyfikacji medalowej nasz Klub zajął 5 miejsce (z dorobkiem 14 zdobytych medali) na 13 klubów startujących w zawodach.
Poniżej wyniki medalowe naszej ekipy.
W kategorii wiekowej junior młodszy :
– Damian Duda – złoty medal w konkurencji walk pow.70 kg i złoty medal w konkurencji technik specjalnych,
– Szymon Semp – srebrny medal w konkurencji walk do 64 kg oraz brązowy medal w konkurencji technik specjalnych,
– Michał Kłysz – złoty medal w konkurencji walk do 46 kg.
W kategorii wiekowej junior :
– Bartek Dąbkowski -złoty medal w konkurencji walk do 75 kg i złoty medal w konkurencji układów i srebrny medal w konkurencji technik specjalnych,
– Nika Oliwa – złoty medal w konkurencji układów stopni dan i srebrny medal w konkurencji walk do 60 kg ,
– Igor Fronckiewicziewicz – srebrny medal w konkurencji walk do 62 kg, oraz brązowy medal w konkurencji układów,
– Arkadiusz Mayer – brązowy medal w konkurencji technik specjalnych,.
– Laura Obiedzińska – brązowy medal w konkurencji układów stopni dan
Również gratulacje dla Zosi Kowal, Strzelczyk Ola, Julii Szydełko, Oli Dąbkowskiej, Filipa Kosiorka, Wojtka Rogackiego, Dawida Tomczaka oraz Oli Maras i Mikołaj Mężyk za wspaniałą postawę na zawodach i godne reprezentowanie Centrum Taekwon-do ITF.

Nagrody Burmistrza Brzegu dla sportowców i trenerów . 

W dniu 17.04.2018 r. w pięknej sali brzeskiego ratusza burmistrz Brzegu pan Jerzy Wrębiak uhonorował nagrodami zawodników, którzy w roku 2017 osiągnęli wybitne wyniki sportowe oraz trenerów za sukcesy w pracy szkoleniowej. Wśród nagrodzonych znalazł się nasz zawodnik taekwon-do Bartek Dąbkowski, a także były zawodnik naszego Klubu aktualnie trenujacy w Poznaniu Dorian Kondrajczak. Nagrodę trenerską otrzymał trener Zbigniew Semp. Gratulujemy  😉

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów – Borowa Oleśnicka 2018

W dniu 17.03 w Borowej Oleśnickiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników, w tym aż 5 debiutantów. W generalnej klasyfikacji medalowej nasz Klub zajął 5 miejsce na 12 klubów startujących w zawodach.
Poniżej wyniki medalowe naszej ekipy.
W kategorii wiekowej junior młodszy :
– Michał Kłysz – srebrny medal w konkurencji walk do 46 kg oraz srebrny medal w konkurencji układów,
– Szymon Semp – srebrny medal w konkurencji walk do 64 kg oraz brązowy medal w konkurencji technik specjalnych,
– Damian Duda – srebrny medal w konkurencji walk pow.70 kg,
– Aleksandra Maras- brązowy medal w konkurencji technik specjalnych.
W kategorii wiekowej junior :
– Bartosz Dąbkowski -złoty medal w konkurencji walk do 75 kg i srebrny medal w konkurencji technik specjalnych,
– Natalia Oliwa – brązowy medal w konkurencji walk do 60 kg oraz brązowy medal w konkurencji układów,
– Igor Fronckiewicz – brązowy medal w konkurencji walk do 62 kg,
– Arkadiusz Mayer – brązowy medal w konkurencji walk pow. 75 kg.
Pozostali zawodnicy Laura Obiedzińska i Mikołaj Mężyk także zasługują na duże brawa, gdyż zajęli wysokie punktowane miejsca tuż za podium, a tym razem zabrakło trochę szczęścia do zdobycia medalu.
Gratulacje dla zawodników !!!

Paweł Rosiak kolejnym „czarnym pasem” w naszym Klubie.

W sobotę, 10.03.2018r. we Wrocławiu do egzaminu na stopnie mistrzowskie taekwon-do przystąpiła pierwsza grupa adeptów.
Komisja w składzie Wielki Mistrz Ung Kim Lan IX Dan, Mistrzowie Jerzy Jedut VIII Dan, Zbigniew Semp VII Dan i Adam Alenowicz VII Dan oceniła poziom zaawansowania 20 studentów Taekwon-do. Po analizie układów, walk krokowych, samoobrony, walki realnej, technik specjalnych, testów siły i sprawdzeniu wiedzy teoretycznej, stopień I Dan przyznano jedenastu egzaminowanym, wśród nich znalazł się zawodnik naszego Klubu Paweł Rosiak  🙂 Gratulujemy stopnia I DAN  :).
Niestety pozostałym kolegom z Klubu, którzy także przystapili tego dnia do egzaminu nie udało sie pozytywnie zaliczyć testu  🙁

 

Konsultacje Kadry Narodowej

W dniach 22-25.02.2018r. w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale odbywają się konsultacje zawodników kadry narodowej. W przygotowaniach bierze 79 zawodników z całego kraju. Powołanie na zgrupowanie z naszego Klubu otrzymał Bartek Dąbkowski, który w tym sezonie będzie walczył o miejsce w do kadrze na Mistrzostwa Europy w Mariborze. Ciężka praca na konsultacjach z pewnością pomoże w uzyskaniu dobrego wyniku na zbliżającym się Pucharze Polski w Mykanowie oraz egzaminie na stopnie mistrzowskie we Wrocławiu.
Trzymamy mocno kciuki za naszego zawodnika.